Списання боргу з ЄСВ для "сплячих" ФОПів: заяву слід подати до 31 серпня

Все про економіку та фінанси

ГУ ДПС у Чернівецькій області констатує, що в «сплячих» ФОП є можливість скористатися шансом і списати борг з ЄСВ, який утворився за 2017-2020 рр. Для цього треба подати відповідні документи до 31 серпня 2020 року, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Аби списати борг недіючому ФОП обов`язково до 31 серпня 2020 року (90 днів від дати набрання чинності Законом № 592) необхідно подати:

- підприємцям, які обрали загальну систему оподаткування – держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- особам, які провадять незалежну професійну діяльність — до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ.

Також, обов`язково слід написати до податкової інспекції за основним місцем обліку заяву про списання боргу, подати звітність з ЄСВ та податкові декларації про майновий стан та доходи за 2017 -2020 роки, якщо вони не були подані раніше.

Отримавши відповідні відомості, податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми боргу або про відмову.

Рішення про відмову від списання суми боргу може бути прийнято, якщо платник податків у 2017-2020 роках отримав дохід або суми боргу були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

ГУ ДПС у Чернівецькій області також надало зразок заяви до податкового органу про списання боргу із ЄСВ.