Сологуб програв НБУ в суді: не домігся скасування догани

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 18 січня Печерський райсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Дмитра Сологуба до Нацбанку про визнання незаконними та скасування рішень Ради НБУ про застосування до позивача дисциплінарних стягнень.

Коментар НБУ:

"Національний банк вважає таке рішення суду законним та обґрунтованим. Зі свого боку, Національний банк завжди діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року Дмитро Сологуб звернувся до суду з позовом до Національного банку про визнання незаконними та скасування рішень про застосування до нього Радою Національного банку дисциплінарних стягнень.

Так, Рада Національного банку у жовтні 2020 року оголосила догану Дмитру Сологубу за порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України.

Національний банк вважає, що Рада Національного банку, як орган, який призначає на посаду заступників Голови Національного банку, має повноваження давати оцінку їхнім діям та застосувати дисциплінарні стягнення до них у разі потреби. Це зумовлено нормами Кодексу законів про працю України та Закону України «Про Національний банк України»".