Сологуб не виключає, що ВВП України в 2020 році впаде на 5%, а не на 6%

Все про економіку та фінанси

Динаміка української економіки в останні місяці краща, ніж раніше прогнозував Нацбанк, констатує заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, пише "Інтерфакс-Україна".

"Незважаючи на пандемію, економіка працює, настрої у людей такі, що вони споживають, інвестують. Тому мені здається, що у нас у третьому кварталі можуть виявитися цифри кращі, ніж ми очікували, хоча водночас ми бачимо погіршення ситуації із захворюваністю", - сказав Д. Сологуб.

Сологуб нагадав, що в другому кварталі 2020 року Нацбанк прогнозував спад в 11%, а Держстат оцінив його в 11,4%, на третій квартал НБУ закладав уповільнення спаду до 7,4%, а загалом очікував скорочення української економіки цього року на 6%.

"На сьогодні може виявитися, що цей рік буде трохи краще попереднього прогнозу, але мені здається, що незначно. Можливо, падіння ВВП буде в районі 5%. Поки що ми ще рахуємо новий прогноз", - зазначив заступник глави центробанку.

Водночас він наголосив, що є питання, наскільки нинішня ситуація стійка, і коронавірус залишається одним із головних ризиків для прогнозу і знову може стати "чорним лебедем".

"Наразі все начебто порівняно добре - на захворюваність сильно не реагують. Але якщо на якомусь етапі виявиться, що людей нікуди класти, немає лікарів і різко доведеться вводити суворі карантинні обмеження, то ефект для економіки може виявитися навіть гіршим, ніж навесні", - пояснив Сологуб.

На його думку, фактором game changing буде вакцина.

Заступник глави Нацбанку також зазначив, що загалом розвиток ситуації в Україні в цю кризу сильно відрізняється від попередніх років: країна вперше показує приблизно середні у світі темпи спаду, тоді як раніше вона була серед головних постраждалих. Він наголосив, що це підтверджує правильність фіскальної та монетарної політики, яка проводилася попередніми роками.

Як повідомлялося з посиланням на Держстат, падіння ВВП України у першому кварталі 2020 року становить 1,3%, тоді як у четвертому кварталі 2019 року спостерігалося зростання 1,5%, у третьому - 3,9%, у другому - 4,7% і в першому кварталі - 2,9%.

НБУ раніше очікував уповільнення спаду в третьому кварталі до 7,4%, у четвертому кварталі - до 3,8%. Загалом за роком його поточний прогноз спаду 6%, тоді як в уряду - 4,8%.