Смолій: нерезиденти не зможуть швидко вийти з ОВДП та обвалити курс гривні

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв’ю для “Голосу Америки” повідомив, що 24 жовтня Нацбанк планує переглянути макропрогнози, причому, як очікується, “в кращу сторону”.

“Є всі підстави говорити про прискорення зростання ВВП, адже ситуація в українській економіці сьогодні є досить хороша.

Об`єм золотовалютних резервів перевищує 21 млрд доларів, маємо зниження інфляції рік до року по результатам вересня це 7,5%. Наша ціль до кінця року 6,3%, я думаю що ми попадемо в цю ціль, або принаймні в коридор, який ми таргетували".

Гривня з початку року зміцніла більш ніж на 10% і Національний банк викупив з ринку майже 4 млрд доларів для поповнення золотовалютних резервів. Іноземні інвестори зацікавлені в цінних паперах уряду. Сьогодні цей об`єм більше ніж три мільярди доларів", - зазначив Я. Смолій.

Він висловив упевненість, що навіть у випадку негативної ситуації на фінансовому ринку, інвестори не зможуть швидко вивести ці гроші з ОВДП, спричинивши падіння курсу.

"Портфель нерезидентів в цінних паперах уряду досить збалансований, - говорить голові Нацбанку, - завдяки тому що Міністерство фінансів розміщувало цінні папери з різним терміном обігу. Прихід іноземних інвесторів сприяв зміцненню курсу гривні і графік погашення паперів, які сьогодні є в розпорядженні іноземних інвесторів не є таким що термін обігу може закінчитись одночасно".

За його словами, серед основних факторів, що рухають економіку вперед - експорт зерна, зростаня торгівлі та споживання. Ситуація може погіршитись для України, якщо погіршиться кон`юнктура світового ринку для українського експорту, говорить банкір.

Смолій також очікує, що торговельна війна США та Китаю може негативно вплинути на Україну. "Торгові війни між двома великими країнами - Сполученими Штатами і Китаєм сприяли зниженню цін на сталь на залізну руду. Ціни на нафту та газ на сьогодні впали, але така ситуація не буде постійною і зростання цін може вплинути на наш імпорт товарів нафтової групи. Підвищення цін може несуттєво але вплинути на курс і на ситуацію на валютному ринку", - додає Я. Смолій.

P.S.

Фінансовий аналітик Іван Угляниця таким чином прокоментував заяву Я. Смолія, що нерезидент не зможуть швидко вийти з ОВДП у випадку кризи:

"Їм [нерезидентам] і не треба продавати ОВДП, для цього вони можуть просто відкупити частину долара через деривативні інструменти, які фактично будуть з української сторони означати купівлю валюти тут... А папери їм і не обов’язково продавати всім. Хтось продасть тут трохи, хтось продасть за валюту там, хтось буде хеджувати ндфами, як описано вище. Нацбанк того досі і не розуміє. Кілька тижнів назад вони вже вимушені були продати більше 200 млн за пару днів, але так нічого і не зрозуміли".