Смолій: НБУ не планує збільшувати свій ОВДП-портфель, це була б помилка

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій під час онлайн-брифінгу заявив, що Нацбанк не планує збільшувати свій портфель ОВДП.

“Закон про Національний банк прямо і опосередковано забороняє кредитування уряду. Ми поки що чи взагалі не розглядаємо таку можливість викупу ОВДП до портфелю НБУ. Сьогодні в портфелі НБУ знаходяться ОВДП на понад 300 млрд грн. Це результати попередніх років і ми не плануємо повторювати помилки, які були допущені раніше”, - зауважив Я. Смолій.

За його словами, “сьогодні всі центральні банки сконцентрували свою роботу на тому, щоб дати імпульс для відновлення зростання економіки і при цьому зберегти фінансову та цінову стабільність” (цитата).

Я. Смолій додав, що наразі тривають переговори з МВФ щодо запуску нової програми розширеного фінансування та залучення 5,5 млрд дол і для її цього парламент має прийняти два закони.

Крім того, Фонд запровадив дві програми для боротьби з наслідками поширення коронавірусу, в рамках яких Україна теж розраховує залучити фінансування, проте відповідні обсяги залежать від впливу пандемії на економіку та її потреби в підтримці, зазначив глава НБУ.

Він також констатував, що умови та цілі вказаних програм МВФ - різні, тому їх не можна поєднувати. Разом з тим, НБУ та уряд розраховують, що більша частина коштів, які вдасться залучити в МВФ, підуть в держбюджет на покриття його дефіциту, а решта - в резерви Нацбанку, резюмував Я. Смолій.

Раніше в МВФ заявляли про готовність виділити країнам світу до 50 млрд дол для протидії коронавірусу.