Смолій: моя канденція на посаді глави НБУ - до 2025 року

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв’ю для BBC Україна, відповідаючи на питання про можливість його відставки, зауважив, що “для голови Національного банку закон передбачає термін каденції 7 років, і є вичерпний перелік підстав, на підставі яких може бути змінений голова НБУ”.

“Голова Національного банку призначається і звільняється з подання президента, а затверджується Верховною Радою.

В мене термін каденції завершується у 2025 році. Тобто ще є час і багато завдань, які ми повинні здійснити”, - зауважив Я. Смолій.

Він також зазначив, що очікує надходження першого траншу МВФ до кінця травня або в перший тиждень червня:

“Програма розширеного фінансування передбачала співпрацю протягом трьох років. Stand-by - це програма півторарічна. Вона коротша по строках і менша по сумі. Але протягом наступних двох років - тобто, цей 2020 і 2021 ріки - об`єм фінансування від МВФ не змінюється. Тобто та сума, яку ми мали отримати за програмою розширеного фінансування за два роки, і сума, яка буде в програмі stand-by, будуть однаковими. Це приблизно 5 млрд доларів.

Про транші я поки не готовий сказати, але думаю, що вони будуть рівномірно розподілені по роках. В цьому році це може бути за квотою приблизно 3,5 млрд доларів і 1,5 млрд доларів наступного року.

І програма розширеного фінансування, і програма stand-by відкриває двері для отримання додаткового фінансування від Світового банку, Європейської комісії та урядів Канади та Японії. Якщо це скласти разом, то може бути близько 6-6,5 млрд доларів лише цього року.

За попередньої домовленості усі суми, які ми обговорювали з МВФ та іншими донорами, будуть спрямовані до державного бюджету на покриття дефіциту.

Тобто якщо у попередні роки частина коштів йшла міністерству фінансів, а інша - НБУ в міжнародні резерви, то за цією програмою все піде на покриття дефіциту.

Хоча формально це фінансування буде враховано і в резервах, тому за його рахунок ми очікуємо на зростання резервів до 27,3 млрд доларів цього року”.