Слідчий комітет РФ звинуватив компанію співвласника VS Energy в несплаті податків

Все про економіку та фінанси

Слідчі в Нижньогородській області (Росія) порушили кримінальну справу за фактом скоєного кілька років тому ухилення від податків в особливо великому розмірі топ-менеджерів пов`язаної з президентом ЦСКА і підприємцем Євгеном Гінером компанії "ТНС енерго Нижній Новгород", пише "БізнесЦензор" з посиланням на одне з російських інформ-агентств.

Як повідомляється на сайті Слідчого комітету РФ, в офісних приміщеннях "ТНС Енерго" і "ТНС енерго Нижній Новгород", а також "за місцем проживання фігурантів" проходять обшуки.

За даними російського слідства, розмір несплачених в 2014-2016 роки податків "ТНС енерго Нижній Новгород" в СК оцінили в суму понад 1 млрд руб.

Група компаній "ТНС Енерго" - одна з найбільших приватних енергозбутових компаній Росії. Структури, що входять в "ТНС Енерго", обслуговують понад 241 тис. компаній і понад 7,7 млн ​​рахунків фізосіб в 11 регіонах Росії - від Карелії до Воронезької області.

У період з 2014 по 2016 рік "ТНС Енерго" через офшор Sunflake Limited контролював бізнесмен Дмитро Аржанов. У липні 2017 року його знизив частку, продавши 25% акцій Гінеру, але залишився найбільшим акціонером.

За даними на кінець року, через Sunflake Limited і ТОВ "ТНС Холдинг" Аржанов контролював 40,2% "ТНС Енерго", пакет в 25% належав ТОВ "ІК" Технопромекспорт "(65% у президента ЦСКА Євгенія Гінера, він перепродав компанії свою частку), 19,9% - ВТБ і 7% - "Гарант енерго" (100% у колишнього співвласника "ТНС Великий Новгород" Володимира Жучкіна).

Гінер з квітня 2018 року також ще займає пост голови ради директорів ПАТ "ГК "ТНС Енерго". Влітку 2018 року президент ЦСКА говорив журналістам, що планує збільшити частку в "ТНС Енерго" до 40% і обговорити це з Дмитром Аржановим.

ПАТ "ГК "ТНС Енерго" контролює всі 11 регіональних "дочок", виручка компанії від продажу електроенергії за 2018 рік - 222,7 млрд руб., прибуток - 0,5 млрд руб. Виручка ПАТ "ТНС Нижній Новгород" за 2018 рік - 40 млрд руб., прибуток - 0,8 млрд руб.

За даними НБУ, на 1 січня 2019 року президент московського футбольного клубу ЦСКА і співвласник компанії VS Energy International Group з активами в Україні Євген Гінер володів 88,89% акцій українського "Першого інвестиційного банку" (PINbank).

VS Energy належить росіянам Євгенію Гінеру, Михайлу Воєводіни і Олександру Бабакову.

Бабаков включений до списку санкцій США і ЄС, оскільки в 2014 році голосував за анексію Криму.

Група VS Energy володіє активами в енергетичній, фінансовій галузі, в металургії і сфері нерухомості. Зокрема компанія управляє 6 обленерго і 18 готелями.