АМКУ дозволив "Сільпо" купити мережу "Фуршет"

Все про економіку та фінанси

ТОВ "Сільпо-Фуд" подало запит до Антимонопольного комітету (АМКУ) на узгодження придбання активів мережі супермаркетів "Фуршет", пише "БізнесЦензор" з посиланням на матеріали АМКУ.

Як зазначається, "Сільпо-Фуд" планує безпосередньо придбати контроль над об`єктами нерухомості, обладнанням і товарними залишками, які в своїй сукупності забезпечують здійснення роздрібної торгівлі переважно споживчими товарами повсякденного попит, і які знаходяться у групи "Фуршет" на праві власності та на праві користування .

ТОВ "Сільпо-Фуд" розвиває мережу продуктових супермаркетів "Сільпо" і входить до складу Fozzy Group бізнесменів Володимира Костельмана, Романа Чигиря і Олега Сотникова.

Як повідомлялося, в кінці січня Госпсуд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства ДП "Рітейл Центр", яке володіє мережею супермаркетів "Фуршет" Ігоря Баленка. Постачальники мережі отримали лист про припинення виплат.

"Фуршет" - один з найстаріших продуктових ритейлерів України, перший супермаркет був відкритий в 1998 році в Києві. На піку в 2011 році компанія налічувала 108 магазинів. На січень 2021 року їх залишилося 39.

Загальна сума заборгованості по кредитах "Фуршет" на початок 2014 року становила близько $160 млн. На кінець 2017 року власник мережі Ігор Баленко домовився про реструктуризацію, як зазначалося, борг компанії скоротився до $39 млн.

У 2019 році Баленко повідомив про оптимізацію "Фуршет" і закриття 11-12 магазинів "через високі витрати на логістику". До кінця 2019 року компанія провела редизайн логотипу і оновила 11 магазинів. 

P.S.

Антимонопольний комітет України повідомив, що надав дозвіл на набуття контролю ТОВ «Сільпо-Фуд» (група "Фоззі") над активами групи "Фуршет".

"АМКУ проаналізував діяльність учасників концентрації у межах міст, на яких є перетин їх діяльності, а саме у Вінниці, Івано-Франківську, Калуші, Кам’янському, Камʼянець-Подільському, Коростишеві, Малині, Нетішині, Нікополі, Обухові, Полтаві, Прилуках, Смілі, Трускавці, Умані, Хмельницькому, Черкасах, Ірпені, Києві, Кривому Розі та Кропивницькому.

Під час розгляду заяви на концентрацію АМКУ було встановлено, що:

- сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках у відповідних територіальних межах за результатами 2019 року та 9 місяців 2020 року не досягають 30%, а отже і граничних показників, встановлених статтею 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції»;

- задіяні товарні ринки у відповідних територіальних межах є досить висококонкурентними;

- учасники концентрації зазнають конкуренції з боку інших учасників задіяних регіональних ринків.
Під час розгляду заяви учасники концентрації відмовилися від набуття контролю над активами у населених пунктах, на яких частки були значними, а концентрація могла б призвести до обмеження конкуренції.

Враховуючи наведене, АМКУ прийняв рішення, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України і надав відповідний дозвіл", - йдеться в заяві АМКУ.