Шмигаль: видатки на інфраструктуру, культуру, освіту будуть "максимально збережені"

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що “закінчили попередню роботу над змінами до держбюджету”.

“Це був складний процес, але саме цього вимагають складні часи. Що маємо у підсумку. Незважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту - максимально збережені.

Видатки Стабілізаційного фонду, про який багато говорили останніми днями, будуть спрямовані на людей. А саме:

- додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо задіяні в боротьбі з коронавірусною хворобою;

- грошову допомогу пенсіонерам;

- виплати українцям, які через поширення хвороби та протиепідеміологічні заходи втратили роботу;

- надання фінансової допомоги вітчизняному бізнесу.

Про деталі буду інформувати після затвердження проєкту змін до бюджету Кабінетом Міністрів”, - зауважила глава уряду.

Згодом Д. Шмигаль додав таке: 

"Кабінет Міністрів прораховує наслідки епідемії коронавірусу, і саме тому в оновленому бюджеті ми пропонуємо продовжити фінансування основних програм підтримки економіки.

Після детального перегляду та аудиту всіх бюджетних програм ми плануємо зберегти фінансування у повному обсязі для наших аграріїв та фермерів. Підтримка сільгосптоваровиробників не буде зменшена ні на гривню та складе лише в цьому році 4 млрд грн.

Також Уряд продовжує фінансування реформи оборонно-промислового комплексу. Витрати на новітні технології та нарощення потужностей для виготовлення оборонної продукції збережено на рівні 2,5 млрд грн.

Пропонуємо зберегти майже на 100% фінансування будівництва та ремонту доріг в Україні. На розвиток мережі автомобільних доріг – 37,3 млрд грн, а на субвенцію місцевим бюджетам для дорожнього господарство заплановано 21,8 млрд грн.

Серед програм, які Уряд пропонує збільшити – це виділення додаткових 1,6 млрд грн на реструктуризацію вугільної галузі. Загальний об’єм програми пропонуємо встановити на рівні 3,6 млрд грн.

Жодні надзвичайні ситуації не повинні впливати на сферу освіти і науки. Це фундамент, на якому будується майбутнє країни. Тому завданням Уряду є забезпечення його безперебійної роботи.

У запропонованому проєкті Держбюджету на потреби Міністерства освіти та науки передбачається 126 млрд грн. Тобто, зменшення становить лише 4%, та істотно не зачепить найважливіші державні програми.

Повністю поділяю твердження, що діяльність суспільного мовлення є особливо важливим у кризові часи. Саме тому на фінансування НСТУ уряд виділяє 1,2 млрд гривень, що більше, ніж було передбачено у 2019 році. Цьогоріч уже скасовані Євробачення та Олімпійські ігри, на які в бюджет закладалися додаткові кошти. Тому запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного.

Ми переглянули фінансування культури з акцентом на найбільш значущі проєкти. Так, вдалося зберегти 60% фінансування Державної агенції з питань кіно. Після стабілізації ситуації в країні показники обов’язково будуть переглянуті. Зі свого боку, готовий виступати посередником для залучення приватного капіталу для українських кіномитців.

Вдалося знайти кошти на часткове фінансування діяльності Українського Інституту книги. А також – збереження історико-культурної і архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках (469 млн грн). Майже в повному обсязі збережено фінансову підтримку національних театрів (1,2 млрд грн).

Цього року у світі скасовано або перенесено на наступний рік більшість спортивних змагань. Тому Уряд пропонує дещо скоротити видатки на спорт".

За словами глави Кабміну, “ми будемо підтримувати людей та бізнес, водночас, топ-чиновники мають розуміти ситуацію та «затягнути паски»”.

Д. Шмигаль зазначив, що уряд пропонує, щоб до кінця 2020 року чиновники, які мають заробітну плату понад 10 «мінімалок» (зараз 47 тисяч гривень), отримували тільки половину. Виняток – працівники, задіяні у заходах боротьби з COVID-19 та заходах з нацбезпеки та оборони.

“Ми хочемо на 30% зменшити розмір оплати праці й винагороди керівникам та членам наглядових рад держпідприємств та держкомпаній. Отже, почнемо перегляд держбюджету з себе”, - сказав Д. Шмигаль.