Шмигаль: в кінці квітня карантин, можливо, пом`якшимо

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін затвердив список додаткових обмежень в Україні у зв`язку з епідемією коронавірусу. Разом з тим, глава уряду зазначив, що в разі позитивної динаміки в кінці квітня обмеження почнуть послаблювати, констатує "Радіо Свобода".

«Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо розпочати поступове послаблення карантинних заходів. Цей процес буде відбуватись у кілька етапів. Перший – на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить нам вже з початку травня почати рестарт економіки, але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів», – сказав голова уряду.

Водночас, за його словами, оскільки загроза поширення коронавірусу за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть все одно діяти.

«Всі без винятку будуть зобов`язані носити маску і дотримуватись карантину. Для старших людей, школярів і студентів карантин буде продовжений», – сказав прем`єр.

Щодо посилення карантину, то, за словами Шмигаля, нові заходи передбачають заборону пересуватися вулицями більш ніж двом особам разом, крім випадків супроводу дітей. Будуть посилені заходи із захисту держкордону, Кабмін залишає працювати тільки 21 пункт пропуску. Запроваджується обов`язкова обсервація на 14 днів осіб, що прибули з-за кордону.