Шмигаль: уряд готує програму підтримки бізнесу і тих, хто втратить роботу

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін готує програму дій, “в якій будуть прописані шляхи підтримки бізнесу, і один з наших пріоритетів - підтримка тих, хто втратить роботу” (цитата).

Нижче - пряма мова глави уряду:

“Звертаюся до роботодавців. Якщо від Вашого бізнесу не залежить життєдіяльність міста, містечка або села, переводьте свій бізнес на дистанційний режим. Якщо це не можливо, призупиняйте свій бізнес. Не назавжди. Тільки на час.

Зрозумійте, це необхідно, щоб швидше повернутися до звичайного життя.

Влада зі свого боку вже прийняла низку рішень на підтримку бізнесу. Було [тимчасово] скасовано ЄСВ для фізосіб-підприємців, було скасовано податок на нерухомість, на землю.

Уряд веде перемовини з європейськими партнерами щодо підтримки малого та середнього бізнесу, який постраждає від поширення COVID-19.

Ми домовляємося з МВФ, кошти якого суттєво допоможуть підтримати українську економіку.

Розробляється програма дій уряду, в якій будуть прописані шляхи підтримки бізнесу, і один з наших пріоритетів - підтримка тих, хто втратить роботу.

Уряд розуміє, що не може, не має права не думати про економічні наслідки.

Сьогодні ми формуємо стабілізаційний фонд держави для того, щоб підтримати бізнес, підтримати людей, підтримати органи місцевого самоврядування.

У будь-якому випадку - ми здолаємо коронавірус. Це без сумніву. Сьогодні вже постало питання, як ми як країна буде жити після цього. І уряд спільно з найкращими спеціалістами, науковцями, експертами, представниками бізнесу сьогодні вже розробляє програму економічного розвитку країни після епідемії коронавірусу.

Ми знаємо, куди рухатися. Ми впевнені, що все буде добре. Так, будемо важко, прийдеться відмовитися від багатьох звичних речей. Але лише спільними зусиллями ми зупинимо поширення коронавірусу. Пам`ятайте про це щодня. Міцного усім нам здоров`я”.