Шмигаль: Україні потрібне рефінансування зовнішніх боргів, а не їх реструктуризація

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телеканалу ICTV в контексті зовнішніх боргів України заявив, що “ми маємо їх реструктуризувати, і ми розпочали перемовини з нашими міжнародними партнерами” (цитата).

“Але сьогодні в світі йде колосальна конкуренція за гроші. Всі країни намагаються сьогодні або позичити, або отримати допомогу. Ми сьогодні робимо так, як роблять всі розвинуті країни. Ми конкуруємо за дешевий фінансовий ресурс для нашого бюджету. Це і є джерела від наших міжнародних партнерів - і МВФ, і Європейський союз, і ЄІБ, і ЄБРР. Зі всіма цими установами ми ведемо перемовини. Ви також чули і знаєте про ці перемовини. Сьогодні досягнутий доволі хороший прогрес. Є відповідні повідомлення від МВФ про ці вже домовленості та очікування, які в нас є”, - зазначив Д. Шмигаль.

Згодом прем’єр уточнив, що мав на увазі “рефінансування, а не реструктуризацію боргу” (цитата).

Крім того, Д. Шмигаль навів таку офіційну позицію Кабінету Міністрів з цього приводу:

“Незважаючи на нові виклики, уряд не бачить жодних підстав для реструктуризації державного боргу та закликає не спекулювати на темі боргової політики.

Україна входить в турбулентні часи з набагато сильнішими позиціями, ніж це було під час попередніх криз: міжнародні резерви на найвищому за останні роки рівні, інфляція - рекордно низька, державний бюджет - збалансований, а показник державного боргу до ВВП впав до рекордно низьких 44,3%.

Незважаючи на складну ситуацію, що склалась у зв’язку з поширенням коронавірусу, Міністерство фінансів продовжує реалізовувати Середньострокову стратегію управління державним боргом, має у розпорядженні диверсифіковані джерела залучення коштів для фінансування державного бюджету та продовжить виконувати свої зобов’язання перед кредиторами в повному обсязі”.

«Україна до потенційної кризи підходить більш підготовлена, аніж у 2008 році. У нас і значні резерви, і висока ліквідність банків, і усі макроекономічні параметри значно в кращому стані», - зазначив Д. Шмигаль.