Шмигаль розповів, як уряд витратив 750 млн грн для ліквідації наслідків повені

Все про економіку та фінанси

Прем’єр Денис Шмигаль під час “години запитань до уряду” розповів про те, на що саме витратили 750 млн грн, виділених на ліквідацію повеней на Прикарпатті. Прем’єр також заявив про те, що за попередніми розрахунками для подолання наслідків паводків потрібно ще 2 млрд грн, пише dt.ua.

“Уряд спрямував кошти на подолання наслідків повені. Спочатку виділили понад 754 млн грн на термінове відновлення інфраструктури, на видачу компенсації за втрати людям, які цього потребували, і на проведення комплексів превентивних заходів, аби не допустити повені у майбутньому”, - заявив Шмигаль з трибуни парламенту.

За його словами, із цих коштів:

- для Закарпатської ОДА виділили 30 млн грн;

- для Івано-Франківської ОДА виділили 480 млн грн;

- для Львівської ОДА виділили 10 млн грн;

- для Чернівецької ОДА виділили 30 млн грн;

- для родин тих, хто загинув у результаті повені виділили 200 тис. грн;

- власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, виділили 300 тис. грн;

- на капітальний ремонт родинам, чиє житло пошкоджено виділили 50 тис. грн;

- для відшкодування втрат через пошкодженні будинки виділили 20 тис. грн.

“Окремо Міністерство захисту довкілля та природніх ресурсів виділило 122 млн грн для державного агентства водних ресурсів та Державного агентства лісових ресурсів для відновлення дамб, берегоукріплень і пошкодженої інфраструктури, яка забезпечує від таких паводкових явищ”, - додав Шмигаль.

Він також повідомив, що для Державної служби з надзвичайних ситуацій виділили 41 млн грн, для Нацгвардії - 22 млн грн, для Нацполіції - 19 млн грн.

“Фактично це витрати на пальне для роботи цих служб, які задіюють спеціальну техніку, авіатехніку для доставки продуктів та гуманітарної допомоги в ті райони, які сьогодні відрізані від великого світу через наслідки повені”, - пояснив прем’єр-міністр.

Шмигаль також вкотре наголосив, що 750 млн грн - це не остаточна сума, яку виділили на ліквідацію наслідків повеней на Прикарпатті. За його словами, попередні підрахунки показали, що додатково потрібно ще близько 2 млрд грн.