Шмигаль: постачальники газу запропонують населенню фіксовані ціни на рік

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми "Сніданок з 1+1" заявив, що уряд розробить річний газовий продукт, коли ціна на газ для споживачів фіксуватиметься на рік, пише Lb.ua.

"Державна компанія «Нафтогаз» та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну", - зауважив Шмигаль.

За словами прем’єра, восени минулого року багато українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубометр. Він додав, що такий принцип діє у більшості країн Європи, а люди можуть обирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Шмигаль нагадав, що минулого року в Україні запрацював ринок газу і саме біржа регулює ціни. Однак, на ринку, за його словами, є зловживання, у зв’язку з чим Уряд обмежить граничну ціну на газ, щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках.

"Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження", - зауважив прем’єр.

Шмигаль додав, що було доручення Антимонопольному комітету та профільним міністерствам перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та вжити відповідних заходів.

Крім того, Уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради працював над законодавчим врегулюванням питання щодо тарифу на розподіл газу, оскільки він встановлюється місцевими компаніями постачальними й затверджується НКРЕКП.

"Ми хочемо, щоб тариф на розподіл був справедливим для всіх людей. Для цього є напрацьовані механізми й законодавці в парламенті готові таку ініціативу підтримати", - наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що в МВФ занепокоєні "ручним керуванням" цінами на газ для населення в Україні. Вчора Шмигаль повідомив, що Уряд "провів конструктивну зустріч" з Міжнародним валютним фондом щодо цього питання.