Шмигаль: під контролем держави лишиться 10% держпідприємств

Все про економіку та фінанси

Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін передає в управління Фонду держмайна майже 200 держпідприємств, щоб розпочати процес приватизації цих об’єктів.

«Головними умовами приватизації ми вбачаємо збереження та збільшення робочих місць, сплати податків, а також інвестиції у відповідне підприємство. В Україні більше 3 тисяч державних підприємств. І жоден український уряд не зміг ефективно управляти такою кількістю підприємств. Тому ми продовжуємо рух у бік приватизаційних процесів на відкритих та чесних конкурсах», — зауважив глава уряду.

Прем’єр підкреслив, що уряд перебуває на завершальному етапі напрацювання законопроекту, в якому буде визначено перелік об’єктів, які мають залишитися під контролем держави.

«Мова йде про важливі державні компанії, на кшталт «Нафтогазу» чи «Енергоатома». Наша стратегія — залишити приблизно 300 підприємств із більш ніж 3 тисяч під контролем держави. Це саме та кількість, той баланс і оптимальний варіант, коли Уряд буде продовжувати через різні підприємства виконувати свої зобов’язання перед українцями і при цьому зможе залишатися ефективним власником», — зазначив Д.Шмигаль.