Шмигаль: передача "Енергоатома" уряду дасть змогу Міненерго повернути "Укренерго"

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль заявив, що передача НАЕК "Енергоатом" Кабінету Міністрів дасть змогу Міністерству енергетики повернути НЕК "Укренерго" й об`єднати під його координацією операторів і регуляторів на енергоринку, пише "Інтерфакс-Україна".

"Можна передати генерацію під Кабмін, і тоді можна зосередити всіх операторів і регуляторів під координацією Міненерго. В такому випадку Міненерго стає формувачем політики, координатором і оператором енергетичного ринку, галузі, а вже генерація корпоратизована і управляється, як державний бізнес", - сказав Д. Шмигаль.

Він зазначив, що, відповідно до Третього енергопакета ЄС, для уникнення конфлікту інтересів, той, хто управляє операторами і регуляторами, не може управляти генерацію.

За його словами, метою уряду є передання "Енергоатома" під його управління і подальша корпоратизація за аналогією з НАК "Нафтогаз".

При цьому він наголосив, що перетворення "Енергоатома" в державне акціонерне товариство не означає його приватизації.

"Про це взагалі не йдеться", - сказав Шмигаль.

Водночас він акцентував увагу, що в разі передання НАЕК Кабміну "формування політики та операційна координація в будь-якому разі залишатиметься на Міненерго".

Як повідомлялося, оператор системи передачі НЕК "Укренерго" перебуває під управлінням Міністерства фінансів.