Шмигаль: на рахунках місцевих бюджетів буде понад 500 млрд

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що вперше в історії незалежної України громади на місцях самі розпоряджатимуться землею та коштами й вирішуватимуть, куди їх витрачати.

За словами очільника уряду, місцеві вибори, що відбулися 25 жовтня, стали важливим проміжним етапом реформи децентралізації.

«Відтепер у представників органів місцевого самоврядування буде набагато більше ресурсів, щоб розв’язувати проблеми українців на місцях. Раніше, та мабуть і зараз залишилась така практика, коли мешканці якогось містечка у відповідь на прохання вирішити проблему чують тільки одні відмовки та показування пальцем, що «нам не дають коштів з центру». Це омана, логіка тепер інша. На рахунках місцевих бюджетів буде акумульовано понад 500 млрд, також у розпорядження громад вже передано більше 2 млн гектарів сільськогосподарської землі», — зауважив Д. Шмигаль.

«Органи місцевого самоврядування відтепер спроможні робити набагато більше. Обрані мери та депутати взяли на себе відповідальність за організацію ефективного життєвого простору для людей», — додав глава Кабміну.

Зі свого боку уряд, за словами прем’єра, продовжить роботу над вдосконаленням нормативної бази для втілення адміністративно-територіальної реформи та закріплення її успіхів.

Д. Шмигаль наголосив, що після першого туру місцевих виборів не менш важливо, щоб бюджети на місцях були ухвалені вчасно і почали працювати на людей.

«Хочу підкреслити ще один важливий момент: з 1 січня 2021 року всі громади, а це майже півтори тисячі, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом», — констатував глава уряду.

Як зауважив Д. Шмигаль, багато громад формуватимуть бюджет вперше, а частина буде переформатовуватися через зміни до адміністративно-територіального устрою. «Враховуючи це, важливо не затягувати розгляд державного бюджету на 2021 рік. Це напряму впливатиме на тривалість формування місцевих бюджетів», — сказав він.

Прем’єр додав, що відповідно до положень Бюджетного кодексу, місцеві бюджети приймаються після ухвалення Державного бюджету. «Нові райони, територіальні громади повинні мати час на прийняття власних бюджетів», — зазначив Д. Шмигаль.

Очільник уряду закликав парламентарів якнайшвидше розглянути та ухвалити бюджет на 2021 рік.