Шмигаль: Кабмін забороняє "Центренерго" використовувати газ замість вугілля

Все про економіку та фінанси

Кабмін прийме рішення, що забороняє генеруючим компаніям теплової енергетики використовувати газ як паливо. Про це прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні уряду в середу, пише "БізнесЦензор".

"Ми плануємо прийняти рішення, що основним паливом для виробництва електроенергії має бути українське вугілля", - сказав Шмигаль.

"Після нашого рішення державна компанія "Центренерго" буде закуповувати і активно використовувати вугілля з українських державних шахт. Так ми підтримаємо українських шахтарів і збережемо в цій галузі 20 тисяч робочих місць. Зараз фактично всі ці шахтарі перебувають або в простої, або в стані невизначеності" , - додав прем`єр.

Як повідомлялося, раніше з такою ініціативою виступила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

За словами в.о. міністра, незважаючи на більший економічний ефект від спалювання здешевілого газу, така заборона необхідна, щоб забезпечити ринок збуту для державних і приватних вугільних компаній, найбільшою з яких є ДТЕК Ріната Ахметова.

Буславець знову навела приклад ПАТ "Центренерго", якому в травні було потрібно 0,3 млн тонн вугілля, замість закріплених в балансі 0,5 млн тонн. Недовикористані 0,2 млн тонн вугілля були заміщені 136 млн куб. м газу. 

Нагадаємо, в кінці травня Фонд держмайна після трьох місяців невдалих спроб змінив керівника "Центренерго", якого пов`язували з Ігорем Коломойським.