Шмигаль: до кінця року бюджет буде повністю виконано

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну заявив, що уряд профінансує всі соцвиплати і держбюджет на цей рік буде повністю виконаний, пише "Укрінформ".

«До кінця року бюджет буде повністю виконано, і уряд повною мірою забезпечить фінансування всіх виплат для людей», - сказав Шмигаль.

Нагадаємо, вчора ЗМІ писали, що Держказначейство припинило фінансування незахищених статтей видатків держбюджету. Також повідомлялося, що Держказначейство у понеділок провело проплати "Укравтодора" на 280 млн грн

Екс-заступник міністра економіки Павло Кухта констатував, що на 23 листопада неоплачені фінансові зобов`язання становили 9,4 млрд грн, з них 3 млрд по захищених видатках.

Екс-міністр фінансів Ігор Уманський, який подав у відставку з посади радника глави Офісу президента, заявляв, що як мінімум 100 млрд грн запланованих видатків держбюджету в 2020 році не будуть профінансовані. Він закликав уряд публічно та прозоро провести секвестр, а не в ручному режимі визначати, які бюджетні видатки фінансувати, а які - ні.

Як повідомлялося, за даними Держказначейства, за 10 місяців не профінансовано витрат держбюджету на 95,7 млрд грн (з них "захищені" статті - 34,4 млрд). Ще мінус 26,8 млрд грн - витрати зі спецфонду держбюджету. Тобто в сумі уряд на кінець жовтня недорахувався 122,5 млрд грн для виконання видаткової частини держбюджету.

Радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов називав ситуацію з ліквідністю в Держказначействі супервеликою, а також констатував, що до кінця поточного року Україна не отримає транш МВФ.

Після цього міністр фінансів Сергій Марченко заявив про значний прогрес на переговорах з МВФ. Також Мінфін повідомляв, що ДПС вже виконала річний план податкових надхожень у бюджет (який був суттєво знижений у квітні).

Раніше прем’єр Денис Шмигаль висловлював сподівання, що МВФ дасть позитивний сигнал про підтримку домовленостей між Україною та ЄС для виплати чергового траншу макрофінансової допомоги найближчим часом. 

24 листопада Мінфін розмістив ОВДП на 16,8 млрд грн (тоді як 17 листопада - на 2,5 млрд грн, 10 листопада - на 7,88 млрд грн, 3 листопада - на 1,96 млрд грн).

За даними Міністерства фінансів, за січень-жовтень держбюджет було виконано з дефіцитом 111 млрд грн (у т.ч. загальний фонд – з дефіцитом 120 млрд грн при розписі загального фонду звітного періоду в сумі 214,2 млрд грн). Граничний обсяг дефіциту держбюджету на 2020 рік, передбачений у його чинній редакції, - 298,4 млрд грн.

Як зауважував Мінфін, фактичні держзапозичення до загального фонду держбюджету за 10 місяців склали 426,5 млрд грн (75,2% від запланованих на цей період), у т.ч. внутрішні - 246,9 млрд грн (77,9% від плану), зовнішні - 179,6 млрд грн (71,7% від плану).