Шмигаль - про нового главу НБУ: Зеленський обіцяв, що сюрпризів не буде

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль назвав відставку глави НБУ Якова Смолія була дещо емоційною. Таку думку глава уряду висловив під час засідання віртуального круглого столу “Українські реформи: що далі?”, організованого Chatham House, пише "Укрінформ".

«На мою думку, відставка голови Національного банку пана Смолія була дещо емоційна. Не хочеться використовувати інші слова. Звичайно, вона сколихнула і Україну, і наших міжнародних партнерів. Правління НБУ залишається на місцях, політика Національного банку залишається незмінною, вона й буде незмінною», - сказав Шмигаль.

Він наголосив на тому, що Національний банк згідно із Конституцією та законодавством є незалежною установою, чинити тиск на яку неможливо, так як неможливо чинити тиск на керівництво НБУ.

«Це рішення (про відставку – ред.) - рішення окремої особи. Воно ніяк не вплине на політику НБУ та тієї команди, яка зараз там працює», - сказав прем`єр.

Глава уряду також нагадав, що саме й той день, коли Смолій заявив про відствку, Україна мала би розмістити єврооблігації на суму 1, 75 млрд доларів за рекордно низькою за останні 10 років ставкою.

«Ця заява фактично сколихнула ринок, і для того, щоб не зіпсувати репутацію України перед нашими інвесторами та зберегти статус надійного учасника і партнера на ринку запозичень, ми були вимушені зупинити цю операцію. Звичайно, що ми розуміємо, що при призначенні нового керівника ми повернемося до цієї операції і будемо рухатися далі», - сказав Шмигаль.

«Сюрпризів щодо призначення нового керівника не буде. Це пообіцяв президент на зустрічі з представниками банківської спільноти України», - запевнив Шмигаль.