Шмигаль - про "Нові гроші": обсяг держгарантій у 2020 році складе 10 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль заявив, що анонсована урядом держпрограма кредитування бізнесу «Нові гроші» передбачає, що в поточному і наступному році на її виконання будуть надані держгарантії по 10 млрд грн, пише УНІАН.

«Ми говоримо про державні гарантії під кредитування малого і середнього бізнесу за програмою «Нові гроші». В цьому і наступному році ми будемо виділяти по 10 мільярдів державних гарантій, щоб прогарантувати і дати змогу бізнесу отримати в банках нові гроші на свій розвиток, в тому числі на збереження і створення нових робочих місць», - сказав глава уряду.

Раніше Д. Шмигаль повідомляв, що Мінекономіки завершує роботу над програмою "Нові гроші", "суть якої полягає у видачі коштів і компенсації відсотків, щоб вони складали не більше 3% по новому кредиту на термін від 2 років".

"Якщо це малий і середній бізнес, є особиста порука, то розмір кредиту в межах фонду оплати праці за попередні півроку до карантину – головна мета зберегти не менше 80% робочих місць.

Держава буде гарантувати такі кредити, щоб банки видавали їх швидко, без довгої бюрократичної процедури оцінки ризиків і відмови клієнтам по формальним ознакам. Держава каже: просто дайте малому і середньому бізнесу дешеві кредити, нехай збереже робочі місця і за рахунок цього ресурсу зможе протриматися шість місяців провального періоду", - зазначив Д. Шмигаль.

За його словами, на вже чинну держпрограму для малого бізнесу - "5-7-9", "яка зараз стала програмою "0", - вже передбачено 4 млрд грн, "що дозволить рефінансувати понад 30 млрд кредитного портфелю, що складає до 40% всього кредитного портфелю мікро і малого бізнесу в Україні".

"Цього цілком достатньо, щоб для всіх, хто постраждав в цьому році, зробити кредитні канікули", - сказав глава уряду.