Шевченко зустрівся з послами країн G7: говорили в т.ч. про МВФ, фінсуд, NPL, Ощадбанк

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко провів зустріч з послами країн G7, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як зазначається, К. Шевченко запропонував послам G7 зробити такі зустрічі регулярними, оскільки вважає подальшу розбудову та підтримку відносин з міжнародними партнерами одним із пріоритетів.

Як констатується, сьогодні сторони обговорили низку важливих питань. Йшлося про перспективи продовження співпраці з МВФ, створення спеціалізованого фінансового суду, зниження частки непрацюючих кредитів, приватизацію державних банків, а також приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

НБУ наводить такі головні тези зустрічі:

"Для досягнення домовленостей з МВФ потрібно вирішити проблемні питання у фіскальній, енергетичній та сфері боротьби з корупцією.

Під час роботи місії Україна спільно з Фондом визначила подальші конкретні кроки, які стануть сигналом нашої відданості в продовженні співпраці. Що стосується частини програми у межах відповідальності НБУ, то у нас немає непорозумінь з експертами Фонду.

Навпаки, є спільне бачення результату – це посилення незалежності НБУ, його спроможності, вдосконалення взаємодії між Радою та Правлінням НБУ, корпоративного управління в банках та вирішення питання повернення активів збанкрутілих банків.

Національний банк виступив ініціатором створення в Україні спеціалізованого фінансового суду. Це дозволить сформувати якісно нові підходи до регулювання портфелю непрацюючих кредитів та забезпечить дієвий захист прав кредиторів та інвесторів. Частка непрацюючих кредитів в українських банках у 2020 році знизилася з понад 48% до 41%. Це результат спільної роботи Національного банку, Уряду та самих фінансових установ. НБУ визначив вимоги до організації процесу управління проблемними активами. Банки подали свої стратегії управління NPL. Також у 2020 році були визначені критерії для списання непрацюючих активів".

«Зменшення частки держави в банківській системі – це одне зі стратегічних завдань. Перша ластівка – це нещодавня кредитна угода між Міністерством фінансів України, IFC та Укргазбанком з можливістю конвертації кредитних коштів у статутний капітал банку. Це потужний сигнал інвесторам», – зауважив Кирило Шевченко.

Як зазначається, Нацбанк виступає за продовження переговорів між ЄБРР та Ощадбанком. Для того, щоб відбулося входження іноземного інвестора в капітал Ощадбанку, банк має приєднатися до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Для цього підготовлено відповідний проєкт Закону України. Це, а також реструктуризація боргу Фонду гарантування перед Міністерством фінансів, дозволить збільшити гарантовану суму до відшкодування вкладникам, резюмують у Нацбанку.