Шевченко: співпраця з МВФ - ключова умова для збереження макростабільності в Україні

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час міжнародної конференції The Central & Eastern European Forum 2021, організованої GlobalCapital, заявив, що ключовою умовою для збереження макростабільності в Україні залишається продовження співпраці з МВФ.

“Сьогодні перемовини з нашими партнерами тривають. Реалізація програми stand-by дасть змогу забезпечувати макроекономічну стабільність, необхідну для впевненого та безперервного відновлення української економіки”, - наголосив К. Шевченко.

Водночас глава Нацбанку констатував, що Україна увійшла у коронакризу у значно кращому стані, ніж це було під час світової фінансової кризи 2008 року. “Зростання ВВП було стабільним, інфляція та дефіцит поточного рахунку були помірними, Національний банк України мав достатні резерви, а банківський сектор та державні фінанси були здоровими», - зауважив К. Шевченко.

Він також про основні кроки центрального банку для відновлення економіки:

- облікова ставка на найнижчому в історії рівні 6% річних. Україна – лідер серед країн emerging markets за темпами зниження ключової ставки з початку пандемії;
- почали надаватися довгострокові кредити рефінансування на термін до 5 років;
- розширився перелік прийнятної застави від банків;
- запроваджений процентний своп. Банки можуть його використовувати для зменшення процентного ризику;
НБУ працює над спрощенням банківських регуляцій.

Глава центробанку зазначив, що внаслідок цього фінансовий сектор проходить світову кризу з суттєвим запасом міцності:

- у 2020 році інфляція потрапила до цільового діапазону Національного банку 5% +/- 1 в.п. Згідно з даними Державної служби статистики НБУ поцілив у «яблучко» — 5%;
- міжнародні резерви у 2020 році сягнули восьмирічного максимуму – 29,1 млрд доларів;
- падіння ВВП виявилося нижчим, ніж очікувалося. Якщо навесні прогнозувалося зниження ВВП на 6%, однак за даними Мінекономіки за 11 місяців падіння було не таким глибоким – 4,7%.