Шевченко представив Гелетія колективу НБУ, подякував Чурію за роботу

Все про економіку та фінанси

Прес-служба НБУ повідомляє, що глава Нацбанку Кирило Шевченко представив колективу НБУ Юрія Гелетія як нового заступника глави центробанку.

«Юрій Гелетій – досвідчений професіонал, який користується повагою та підтримкою міжнародних фінансових кіл та партнерів. Він зможе гідно застосувати свої знання як член команди Національного банку», – зауважив Кирило Шевченко.

«Дякую Олегу Чурію за вагомий внесок та здійснені реформи», – додав глава НБУ.

Біографічна довідка:

Юрій Гелетій закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка:

у 2001 році – факультет міжнародних відносин (спеціаліст із міжнародних економічних відносин, перекладач);

у 2002 році – юридичний факультет (спеціаліст із правознавства).

У 2002 році він пройшов навчальний курс «Європейська економіка, інтеграція і право» (факультет економіки і права університету міста Байройт (Німеччина).

У 2003 році – навчальний курс за міжнародною програмою «Торгівельна політика і комерційна дипломатія» (Карлтонський університет і університет Оттави (Канада).

Після завершення навчання працював у Національному банку України, де протягом 2003−2015 років пройшов шлях від економіста І категорії до керівника підрозділу в структурі банківського нагляду.

У 2012 році здобув ступінь кандидата економічних наук в Інституті регіональних досліджень НАН України.

З жовтня 2015 року до липня 2018 року Юрій Гелетій обіймав посаду директора Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України, де, зокрема, займався питаннями стратегічного реформування державного банківського сектору, розвитку ринку фінансових послуг, ринку цінних паперів.

З липня 2018 року працював на посаді заступника міністра фінансів України.