Шевченко розповів, за яких умов місія МВФ може приїхати в Україну до кінця року

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю для “Голосу Америки” констатував, що під час його візиту у Вашингтоні з представниками МВФ обговорювалися три основні блоки питань, від динаміки врегулювання яких залежить дата візиту місії Фонду:

“Зрозуміло, що у МВФ виникли занепокоєння в зв’язку з останніми рішеннями щодо антикорупційної інфраструктури в Україні. Є питання щодо бюджету на 2021 рік. І є питання, які ми обговорюємо в межах моєї відповідальності — щодо роботи Національного банку. Це три блоки питань, які ми відпрацьовуємо сьогодні з МВФ. В нас є робочий діалог і ми відчуваємо прогрес в наших перемовинах.

Зрозуміло, що найбільше занепокоєння свого часу викликало рішення Конституційного суду. Але Володимир Зеленський був чіткий і передбачуваний у своїй реакції на такі виклики. Я сам особисто брав участь в засіданні РНБО після того рішення Конституційного суду. І такі чіткі меседжі, які надав президент, показали, що Україна буде докладати всіх зусиль для того, щоб надалі підтримувати антикорупційну інфраструктуру.

<...> Питання антикорупційної інфраструктури є поза межами мандату Національного банку, тому я фізично не є учасником цих перемовин. Але я можу запевнити, що такі перемовини є, і я сподіваюсь, що вони будуть дуже ефективні для обох сторін.

<...> Для того, щоб з’явились конкретні дати [місії МВФ], треба досягнути прогресу в усіх блоках питань.

<...> Якщо шляхи вирішення питань будуть напрацьовані, й ми з обох сторін почнемо по них рухатись, то я особисто в цьому питанні є оптимістом — в України є всі шанси отримати місію МВФ до кінця цього року.

<...> Усі наші зустрічі, всі наші перемовини носять абсолютно конструктивний характер. Я не хочу і не можу зараз коментувати результати, тому що не все лежить в площині роботи Національного банку, за який я відповідаю. Я б сказав так: наразі в мене є консервативний оптимізм”.