Шевченко: перші карантинні вихідні пройшли для банків без проблем

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко констатує, що перші "карантинні вихідні" пройшли для банків без проблем.

Як зауважив глава регулятора, уряд дозволив працювати у карантин «вихідного дня» (з 14 до 30 листопада) банкам, страховим компаніям та поштовим операторам.

При цьому НБУ не запроваджував жодних обмежень на роботу фінансових установ чи проведення ними операцій.

"Ви можете без ускладнень отримати кошти з депозитів, взяти кредит, обміняти валюту, зняти готівку у банкоматі.

Чергові відділення банків, які зазвичай працюють у вихідні дні, продовжували свою роботу та надавали громадянам можливість користуватися банківськими послугами", - зазначив К. Шевченко.

Він озвучив кілька порад та рекомендацій банкам, фінустановам, їхнім клієнтам.

По-перше, потрібно дотримуватися у всіх банківських відділеннях необхідних заходів безпеки: приймати відвідувачів лише у захисних масках, дотримуватися належної дистанції, проводити дезінфекцію.

По-друге, закривати ті відділення, які є сьогодні незавантаженими чи знаходяться у великих торгових центрах і будівлях, що закриті на час карантину. Це важливий превентивний захід проти поширення коронавірусу.

По-третє, радимо громадянам не відвідувати відділення без крайньої потреби та обирати онлайн канали обслуговування. Відвідування людних місць сьогодні наражає на ризик кожного українця. Фінансові установи мають достатньо розвинуті цифрові сервіси, і можуть надавати послуги клієнтам в режимі онлайн. Не обов’язково відвідувати відділення, щоб здійснювати комунальні платежі, застрахувати майно чи купити валюту.

"Важливо розуміти: карантинні обмеження – це вимушений крок для збереження здоров’я громадян", - резюмує К. Шевченко.