Шевченко очікує успішне закриття угоди щодо входження IFC в капітал Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в статті для Atlantic Council зазначив, що наразі Укргазбанк, співпрацюючи з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), є найближчим серед держбанків до часткової приватизації.

“Угода вже в процесі, і переговори зараз зосереджені на технічних аспектах з очікуванням успішного закриття”, - зауважив глава НБУ.

Нагадаємо, Кирило Шевченко був главою правління Укргазбанку перед тим, як очолив Нацбанк.

У вересні Кабмін констатував, що IFC (входить у групу Світового банку) схвалила надання позики Укргазбанку, яка буде конвертована в додатковий капітал банку.

Раніше повідомлялося, що IFC може надати Укргазбанку 5-річну позику на 30 млн євро з можливістю конвертувати її у частку в акціонерному капіталі фінустанови у розмірі до 20%.

У червні Кабмін уповноважив міністра фінансів Сергія Марченка на підписання угод по залученню Укргазбанком кредиту IFC.

Держава в особі Мінфіну є власником 94,94% акцій Укргазбанку.

Кабмін звертав увагу, що в 2017-2019 роках Укргазбанк значно покращив свої ключові фінансові показники. Його чистий прибуток збільшився вдвічі, досягнувши 1,3 млрд грн (за минулий рік). Банк також досяг значення ROE (показник рентабельності власного капіталу) на рівні 20,5% у 2019 році.

За три квартали 2020 року Укргазбанк збільшив прибуток удвічі - до 685 млн грн.

Кабмін вважає, що стратегія розвитку Укргазбанку має полягати в подальшій його провідній ринковій позиції в галузі екологічного банкінгу, орієнтації на фінансування корпоративних клієнтів з присутністю в МСБ та роздрібному секторі.