Шевченко: НБУ дотримується стратегії поступової мінімізації участі на валютному ринку

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що Нацбанк дотримується стратегії мінімізації участі на валютному ринку в зв`язку зі збалансованістю останнього, пише "Інтерфакс-Україна".

"У нас пропозиція і попит з початку року майже збалансовані. За аналогічний період з 1 січня по 15 березня 2020 року НБУ виходив з інтервенціями 34 рази, в 2019-му - 39 разів, а в цьому - тільки 10. Тобто ринок збалансований, а ми повністю дотримуємося стратегії поступової мінімізації участі НБУ на валютному ринку", - сказав глава центробанку.

За його словами, на стабільність валютного ринку вказує також поведінка населення, зокрема значне збільшення чистого продажу населенням готівкової і безготівкової валюти.

Він додав, що залишки ОВДП в портфелі нерезидентів з початку 2021 року зросли більш ніж на 19 млрд грн ($680 млн в еквіваленті), однак продаж ними іноземної валюти склав менше 50% ($67 млн), що не створювало значного тиску на валютний курс в бік ревальвації гривні.

К. Шевченко зазначив, що обсяги купівлі валюти з метою репатріації дивідендів у порівнянні з початком 2020 року знизилися на 34% і склали приблизно $500 млн.

"Сьогодні ринок досить добре збалансований. Штовхати його в одну або іншу сторону - це не наше завдання. Ми можемо, коли якісь надмірні коливання, ці коливання згладжувати", - пояснив глава Нацбанку.

У той же час, за його словами, для згладжування коливань НБУ з початку року поповнив резерви на $200 млн. 

К. Шевченко також наголосив на відсутності користі для економіки від зміцнення гривні у 2019 році й відзначив неможливість повторення такої курсової динаміки в 2021 році.

"Я вважаю, що таке надмірне зміцнення гривні (в 2019 році) не пішло на користь українській економіці. Це моє переконання. Поки що ми не бачимо можливості повторення курсової динаміки 2019-го у 2021 році", - сказав глава Нацбанку.

За словами К. Шевченка, повторення курсової динаміки 2019 року неможливе через стриманий інтерес інвесторів-нерезидентів до ринку ОВДП і можливе пожвавлення туризму і зростання попиту на валюту з огляду на поступове відновлення економіки після 2020 року.

Водночас він зазначив, що високі ціни на руду, метал, агропродукцію збільшують пропозицію валюти.

"У нас немає "таргету" або "коридору" для курсу. Повторюся - ми залишаємося відданими режиму плаваючого курсу. Наша оновлена стратегія валютних інтервенцій фактично дублює попередню", - наголосив голова Нацбанку.