Шевченко: монетарна політика найближчим часом буде двоспрямованою

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час щорічних загальних зборів Європейської бізнес-асоціації, говорячи про пандемію коронавірусу, висловив думку, що найбільший відповідний шок українська економіка вже отримала, пише "НВ".

«Якщо трохи повернутись на початок року, то найбільший шок від цього (пандемії ) вже економіка отримала», — зазначив К. Шевченко.

За його словами, в тому числі бізнес адаптувався до роботи в умовах карантину.

Також він запевнив, що НБУ готовий підтримувати економіку монетарними інструментами. «Це все що роблять центральні банки скрізь у світі», - додав керівник Нацбанку.

Водночас він підкреслив, що жодна країна, валюта якої не є резервною, не може собі дозволити фінансувати бюджет коштом емісії.

Також К. Шевченко погодився, що 2021 рік також може бути складним і зазначив, що в НБУ готовий подовжувати деякі заходи для підтримки бізнесу, зокрема — кредитні канікули.

За словами глави НБУ, Національний банк готовий до всіх сценаріїв розгортання епідемічної ситуації та ситуації в економіці.

«Монетарна політика упродовж найближчого часу буде двоспрямованою. Якщо в Україні буде посилений карантин, це призведе до зниження споживчого попиту та менш жвавого відновлення економіки. За такого сценарію НБУ буде готовий і далі знижувати облікову ставку, щоб підтримати економіку. Якщо тиск на ціни посилиться, а підвищення мінімальної зарплати буде одним із таких чинників, ми будемо готові підвищувати облікову ставку. Сьогодні маємо дуже велику невизначеність. Тому готові реагувати в обидва боки», – наголосив К. Шевченко.

Він також зазначив, що з липня економіка почала відновлюватися, пожвавився споживчий попит, навіть дещо пожвавилося кредитування.