Шевченко - в списку кандидатів на посаду глави НБУ, - заступник глави фракції "Слуга народу"

Все про економіку та фінанси

Голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко фігурує в списку кандидатів на посаду керівника Національного банку, повідомила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук журналістам у кулуарах Верховної Ради в четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на запитання, хто ймовірні кандидатури на місце Смолія, і чи може обійняти цю посаду голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев, Кравчук зазначила, що ще зарано говорити про конкретні прізвища.

"Про Гетманцева - в нього один із найактивніших комітетів цієї Ради. Я думаю, що було б погано його втратити, такого професійного голову комітету. Звісно, якщо він сам цього забажає ... Але я не чула про таке його бажання", - сказала заступник голови фракції "Слуга народу".

На запитання про можливу кандидатуру колишнього прем`єр-міністр України Арсенія Яценюка на місце Смолія, Кравчук зазначила: "Питання про Яценюка - це не що інше, як чутки. І навряд чи будуть голоси в монобільшості на призначення Яценюка. Хоча, звісно, він один із попередників - він очолював Нацбанк, кваліфікаційно цьому відповідає, але політично - ні".

Крім того, Кравчук не вважає імовірним внесення кандидатури екс-міністра розвитку економіки України Тимофія Милованова на посаду голови НБУ.

На запитання про можливу кандидатуру Кирила Шевченка заступник голови фракції відповіла, що це "ймовірно".

"Прізвище Кирила Шевченка з "Укргазбанку" лунало серед кандидатур. Але, знову ж таки, мають бути офіційні подання, офіційні сигнали, а не просто листування у внутрішньопартійному чаті", - сказала нардеп.

Кравчук також наголосила на необхідності заслухати Смолія, перш ніж він піде у відставку.