Шевченко - про вторинний ринок ОВДП: будемо його розвивати, але не з метою прихованої емісії

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю для zn.ua зауважив, що НБУ не має законодавчого права оперувати на первинному ринку ОВДП, водночас “операції на вторинному ринку дійсно не заборонені, і на моє особисте переконання в Україні має існувати вторинний ринок ОВДП” (цитата).

“Це цивілізований підхід і він відповідає нашій стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року.

Розвиток вторинного ринку не повинен мати на меті приховану емісію. ОВДП мають бути інституціонально розвинутим інструментом. Вторинний ринок має працювати з єдиною метою – забезпечувати можливість бачити реальну ціну на ОВДП у будь-який момент часу, а не лише в момент їх купівлі або погашення. Для цього ми разом з Мінфіном маємо створити ринок маркетмейкерів і підтримувати ліквідність цього ринку. Для цих кроків потрібен час, і мова не про тиждень – два. Ми вже маємо план, долучили до роботи Мінфін, фіналізуємо дорожню карту.

Але я наголошую, що ми точно не будемо створювати цей ринок для того, щоб приховано фінансувати бюджет. Мета НБУ – це цивілізований вторинний ринок ОВДП. І наразі у нас таки рівень інституціональної довіри, що ми впораємося”, - зазначив К. Шевченко.