Шевченко - Кабміну і ВР: НБУ перерахує в бюджет лише ту суму, яку підтвердять аудитори

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю для “Голосу Америки” прокоментував запропоноване нардепами збільшення плану відрахувань Нацбанку до держбюджету в 2021 році до 45 млрд грн (при тому, що й попередній план платежів, які уряд заклав у первинній редакції проекту держкошторису, - 33 млрд грн - Нацбанк раніше називав завищеним):

“Прогноз НБУ щодо дефіциту бюджету навіть більш консервативний, ніж у МВФ. На наступний рік ми прогнозували дефіцит бюджету на рівні 4%. Що стосується перевищення доходів над видатками НБУ — це перекликається з питанням незалежності. Тому що незалежність центрального банку полягає і у фінансовій незалежності.

Тому нас, м’яко кажучи, трохи здивувало збільшення цієї цифри з 33 до 45 мільярдів. Але я хочу сказати, що для Національного банку ключовою є та сума, яка виникне після того, як міжнародні аудитори підтвердять звітність Нацбанку.

І одразу ж після того, як ми побачили число 45, ми про це повідомили і профільний комітет Верховної Ради, і Міністерство фінансів. Позиція Нацбанку в цьому питанні залишається незмінною: згідно із законом ми можемо перерахувати в бюджет виключно ту суму, яка вийде в результаті підтвердження нашими аудиторами. Попередньо ця сума була заявлена 22,6 млрд грн.

<...> Вихід із ситуації дуже простий. У проекті закону про бюджет ми пропонуємо Міністерству фінансів спиратись на ті цифри, які дав Національний банк України, і які є реалістичними”.

Нагадаємо, 1 квітня 2020 року НБУ перерахував до держбюджету 42,7 млрд грн – усю суму частини прибутку до розподілу, що визначена для перерахування до держбюджету за результатами 2019 року.