Ще один завод Коломойського пішов у суд за "довідкою", що не має боргу перед Приватбанком

Все про економіку та фінанси

У лютому Госпсуд м. Києва відкрив провадження в кількох справах за позовами АТ “Запорізький завод феросплавів” (пов’язаний з Ігорем Коломойським і його партнерами) до Приватбанку про визнання припиненими усіх зобов’язань за кількома кредитними договорами 2008-2010 років, “у зв`язку з їх повним виконанням, проведеним належним чином” (цитата). Йдеться в т.ч. про справи №910/1937/21, №910/1843/21, №910/1836/21, №910/1845/21.

Як писав Finbalance, 22.01.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов АТ "Нікопольський завод феросплавів" до Приватбанку (в справі №910/14224/20) і визнав припиненими зобов’язання позивача перед відповідачем за кредитною угодою, “у зв`язку з їх повним виконанням, проведеним належним чином” (цитата).

Крім того, 22.01.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив аналогічний позов “Нікопольський завод феросплавів” до Приватбанку щодо низки інших кредитних договорів по ще одній справі - №910/13313/20.

Згідно з судовими матеріалами, “Нікопольський завод феросплавів” мотивував свої позовні вимоги подачею Приватбанком позову до Суду штату Делавер, у якому згадується в т.ч. видача банком позик для НЗФ у період до націоналізації Приватбанку та сумнівний (на думку банку) характер відповідних угод, метою яких (знову ж таки на думку банку) могли бути в т.ч. сумнівні операції на території США.

Нагадаємо, претензії Мін’юсту США до Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова також грунтуються, зокрема, на нюансах щодо кредитування Нікопольського і Запорізького заводу феросплавів у Приватбанку (в період до націоналізації) та купівлі нерухомості в США структурами, пов’язаними з вказаними бізнесменами.

Нещодавно була інформація, що американська компанія Optima Ventures, підконтрольна Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, повідомила суд штату Флорида, що скористається правом арбітражу в Міжнародному центрі з урегулювання інвестиційних спорів (ICSID). Як зазначалося, на думку скаржника, влада США намагається незаконно конфіскувати її нерухомість у Штатах.