Сергій Холод звільнився з посади заступника глави НБУ

Все про економіку та фінанси

31 липня рада НБУ звільнила Сергія Холода із посади заступника глави Нацбанку. Відповідну заяву про звільнення за власним бажанням Сергій Холод подав главі НБУ Кирилу Шевченку, повідомляє прес-служба Нацбанку.

На вказаній посаді С. Холод відповідав за діяльність блоку “Платіжні системи та грошовий обігˮ.

Як зазначається, К. Шевченко подякував С. Холоду за його роботу: «Завдяки злагодженій командній роботі Національному банку вдається втілювати у життя амбітні інноваційні проєкти. Зокрема, модернізацію Системи електронних платежів НБУ для здійснення миттєвих платежів у національному масштабі та із застосуванням міжнародних стандартів, а також створення сприятливих умов для доступності для українців інноваційних платіжних інструментів і зростання конкуренції на ринку платежів і переказу коштів. Великий внесок у ці здобутки зробив Сергій Холод за роки своєї роботи у Національному банку завдяки формуванню та втіленню комплексного бачення перспектив інноваційного розвитку центрального банку та фінансового сектору».

К. Шевченко додав, що майбутній очільник цього напряму має зберегти та примножити досягнення Нацбанку у сфері впровадження безготівкових розрахунків та оптимізації готівкового обігу в Україні.

Контекст

Нагадаємо, 23 липня завершився строк повноважень Олега Чурія на посаді заступника глави НБУ.

На минулому тижні рада НБУ призначила новим заступником глави НБУ Юрія Гелетія (донедавна був заступником міністра фінансів).

Згідно з законом, правління НБУ складається з 6 осіб. Крім наступника Сергія Холода, до нього входитиме Кирило Шевченко (глава НБУ), Катерина Рожкова (перший заступник глави), Юрій Гетелій (заступник глави), Дмитро Сологуб (заступник глави), Роман Борисенко (заступник глави). Це у випадку, звичайно, якщо не буде додаткових кадрових змін.

Як відомо, правління НБУ ухвалює рішення більшістю голосів. Кожен член правління НБУ має один голос, водночас позиція глави НБУ є вирішальною у разі рівного розподілу голосів.

Додамо, що на днях також стало відомо, що з НБУ звільнився глава юрдепартаменту Олег Заморський.