СЕП Нацбанку буде працювати в режимі 23/7 із 3 серпня

Все про економіку та фінанси

Система електронних платежів НБУ (далі – СЕП) переходить на розширений регламент роботи з 03 серпня 2020 року. Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7), повідомляє Нацбанк.

"Така новація дасть можливість проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків", - каже регулятор.

Відповідне рішення від 18 червня 2020 року № 408 прийняло правління НБУ.

Попередньо старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину.

"Це було зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження. Проте на сьогодні в Україні запроваджено адаптивну модель карантину. Тому Національний банк встановив конкретний термін запровадження роботи СЕП у режимі 23/7, щоб учасники системи могли прогнозувати та оптимально планувати свою діяльність в умовах карантину.

Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Нагадаємо, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу СЕП на цілодобовий режим роботи", - резюмує НБУ.