Сенат США відмовився викликати нових свідків у справі Трампа

Все про економіку та фінанси

Законодавці в Сенаті Конгресу США відхилили вимогу Демократичної партії викликати додаткових свідків у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Проти цієї вимоги ввечері в п`ятницю, 31 січня, висловився 51 сенатор, за нього - тільки 49. Голоси розподілилися практично по партійній лінії, констатує DW.

Щоб домогтися позитивного рішення, демократам в ході процедурного голосування необхідна була підтримка як мінімум чотирьох республіканців. Зробити цього не вдалося: голосів Сьюзен Коллінз (республіканка від штату Мен) і Мітта Ромні (республіканець від штату Юта) було недостатньо.

Як раніше пояснювала прес-секретар Ромні Ліз Джонсон, політик хотів заслухати колишнього радника президента США з національної безпеки Джона Болтона. Останній, зокрема, обіцяв у своїй книзі розповісти про те, що Трамп відмовлявся розморозити військову допомогу Україні до тих пір, поки Київ не допоможе йому з розслідуванням стосовно колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина - Хантера.

Підсумкове голосування очікується 5 лютого

Як уточнює агентство AP, відмова заслухати додаткових свідків віщує виправдання Трампа - результат, який очікувався з моменту запуску процесу імпічменту - всього третьої подібної процедури в історії Сполучених Штатів.

Раніше президенту США були пред`явлені звинувачення за двома статтями: "про зловживання владою" - в зв`язку з його проханням до президента України Володимиру Зеленському почати розслідування проти одного з головних суперників на майбутніх президентських виборах - Джо Байдена - і про "перешкоджання розслідуванню Конгресу" через спроби завадити дачі показань, а також заблокувати доступ до ряду запитуваний демократами документів.

Прикінцеві аргументи сторін будуть заслухані 3 лютого, підсумкове голосування відбудеться 5 лютого о 16.00 за північноамериканським східним часом.

"Українагейт" і Трамп

Для імпічменту необхідні дві третини голосів в Сенаті, проте жоден з 53 республіканців поки не дав зрозуміти, що підтримає таке рішення.

Обвинувачами у справі Трампа виступають глава спецкомітету з розвідки Палати представників Адам Шифф, голова юридичного комітету Джерролд Надлер, глава комітету з адміністративних питань Зої Лофгрен, а також конгресмени Хакім Джеффріс, Вал Демінгс, Джейсон Кроу і Сільвія Гарсія.

Судовий розгляд в Сенаті транслювалося в ефірі американських телеканалів, що в підсумку може позначитися на рейтингу Трампа напередодні виборів глави американської держави 3 листопада.

Контрольована демократами Палата представників схвалила резолюцію про імпічмент 31 жовтня. Скандал з можливим тиском на Зеленського отримав назву "Українагейт" (Ukrainegate).

В історії США процедура імпічменту президенту ініціювалася двічі: в 1868 році - Ендрю Джонсону і в 1998-му - Біллу Клінтону. В обох випадках в Сенаті потрібної кількості голосів набрано не було, і звинувачення були в підсумку зняті.