Сенат США схвалив пакет стимулів на $2 трлн для протидії коронавірусу

Все про економіку та фінанси

Сенат США схвалив пакет економічних стимулів на 2 трлн дол, далі цей документ буде розглядати Палата представників, пише The Wall Street Journal.

Якщо законопроект буде прийнятий, як американцям, так і великим і малим компаніям буде надана підтримка у вигляді прямих платежів та позик.

Зокрема, передбачаються одноразові виплати по 1200 дол для американців з сукупним річним доходом до 75 тис дол (для подружніх пар - до 150 тис дол). Крім того, буде доплата по 500 дол за дитину.

Пакет стимулів включає 350 млрд дол кредитів для малого бізнесу, щоб утримати американців на зарплаті на фоні згортання економічної діяльності по всій країні. Позикові кошти, які бізнес використовує для покриття витрат на оплату праці, оренду, відсотки за іпотечними зобов’язаннями, комунальні послуги, будуть компенсовані.

Для корпоративного сектору передбачена підтримка на 500 млрд дол. Зокрема, 17 млрд дол - для компаній, які вважаються стратегічними для національної безпеки (в т.ч. Boeing, General Electric), 25 млрд дол - пасажирським авіаперевізникам.

100 млрд дол заплановано на медичну сферу, 150 млрд дол - для штатів і органів місцевого самоврядування на витрати, пов’язані з боротьбою з вірусом.