СБУ заявляє про зловживання в ДПС на 500 млн грн щомісяця

Все про економіку та фінанси

Служба безпеки України заявила, що "викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли комерсантам у виведенні в тіньовий сектор економіки понад 500 мільйонів гривень щомісяця" (цитата).

Як зазначається, оперативники спецслужби встановили, що "чиновники здійснювали несанкціоновані дії із службовою інформацією" і "таким чином зловмисники давали можливість низці «конвертаційно-транзитних» груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків в особливо великих розмірах" (цитата).

"Для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях і місті Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства.

Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Як розробники систем захисту цих ресурсів комерсанти створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки. Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії", - йдеться в заяві СБУ.

При цьому прес-служба ДПС констатує таке: 

"Наразі в Державній податковій службі проходять планові слідчі дії у повному співробітництві із керівництвом СБУ. Жодних обшуків у голови ДПС Сергія Верланова або інших керівників підрозділів не проводиться".

16.01.2020 Сергій Верланов додав таке: 

"Спільно з правоохоронцями, антикорупційними органами ми будемо наполегливо викорінювати це ганебне явище [корупцію], що роз‘їдає країну вже багато років та не дає рухатися уперед. Зокрема, ми разом із Службою безпеки України, знищуємо старі схеми по несанкціонованим діям із службовою інформацією, у тому числі в ІТ системах. Податкова й надалі буде надавати будь-яку допомогу всім правоохоронним органам у виявленні корупційних проявів та проведенні необхідних слідчих дій".