СБУ затримала главу правління Укрексімбанку Гриценка

Все про економіку та фінанси

СБУ заявила, що її співробітники затримали "одного із членів правління АТ «Укрексімбанку» за дорученням Генеральної прокуратури України" (цитата).

"Затримання відбувалось у межах кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Зокрема, він підозрюється у сприянні легалізації доходів, одержаних незаконним шляхом високопосадовцями часів Януковича. Зловживаючи своїм службовим становищем, затриманий вивів з-під арешту майно одного з медіа-холдингів.

Затримання відбувалась виключно в межах чинного законодавства. На даний час затриманий поміщений до ізолятора тимчасового тримання. Йому забезпечено право на захист та спілкування з адвокатами", - йдеться в повідомленні СБУ.

Речник СБУ Олена Гітлянська в цьому ж контексті уточнила, що “ніякого викрадення одного із членів правління АТ "Укрексімбанку" не було" (цитата).

Раніше низка ЗМІ з посиланням на родичів глави правління Укрексімбанку Олександра Гриценка повідомляли про його викрадення невідомими особами, які "забрали його [О. Гриценка] в чорний автобус прямо на очах у дитини, з якою він гуляв" (цитата).

При цьому член наглядової ради Укрексімбанку, радник керівника Офісу президента Вікторія Страхова зазначала, що “ніхто не викрадений”. “Дочекайтеся офіційної заяви правоохоронних органів”, - зауважувала В. Страхова.

Нагадаємо, Укрексімбанк  у 2013 році (тобто ще за часів Януковича) надавав кредит для структур Курченка для придбання медіахолдингу УМХ.

О. Гриценко був призначений на посаду глави правління Укрексімбанку за часів президентства Петра Порошенка.