СБУ викликала Ярославського на допит у справі щодо продажу китайцям заводу "Мотор Січ"

Все про економіку та фінанси

СБУ викликала Олександра Ярославського на допит у справі про зміну власників заводу "Мотор Січ", повідомляє група DCH, яка належить бізнесмену.

Як зазначається, Ярославський викликаний на допит у статусі свідка.

Як констатується, відповідне кримінальне провадження №2201700000000272 відкрите за ст.14 (підготовка до злочину), ст.111 (державна зрада) і ст.113 (диверсія) Кримінального кодексу.

Група DCH зазначає, що акції "Мотор Cіч" знаходяться в її інвестиційному портфелі.

Нагадаємо, китайська компанія Skyrizon і DCH Group Ярославського неодноразово подавали спільну заявку в Антимонопольний комітет України (АМКУ) на придбання акцій ПАТ "Мотор Січ".

На минулому тижні США внесли Skyrizon у "чорний список".

"Китайська державна компанія Skyrizon та її спроби придбати й освоїти іноземні військові технології становлять значну загрозу національній безпеці та зовнішньополітичним інтересам США", - пояснив введення санкцій міністр торгівлі США Вілбур Росс.

За його словами, своїми діями США попереджають про тісний зв`язок Skyrizon з китайською армією.

Як відомо, власник "Мотор Січі" В`ячеслав Богуслаєв у 2016 році продав завод інвесторам з Китаю, але угода досі повністю не завершена.

У липні 2017 року СБУ порушила кримінальне провадження про диверсію, а з квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів акції "Мотор Січ" перебувають під арештом.

У грудні 2020 року повідомлялося, що китайські інвестори заводу «Мотор Січ» позиваються до України в міжнародному арбітражі. Перед цим була інформація про їх можливі претензії на 3,5 млрд дол.