Сбербанк подав позов до "Сумського НВО" на 1,6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

7 жовтня Госпсуд Сумської області відкрив провадження в справі №920/1015/19 за позовом Сбербанку до АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання” і Дочірнього підприємства «Завод обважневих бурильних та ведучих труб» про стягнення 40,15 млн дол та 672 млн грн заборгованості за кредитним договором № 02-В/11/38/ЮО від 11.02.2011.

При цьому АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання” подало зустрічний позов до Сбербанку про визнання недійсними низки умов кредитного договору.

7 жовтня суд відмовився задовольнити клопотання Сбербанку про забезпечення позову шляхом накладання арешт на кошти та майно відповідачів.

Госпсуд Сумської області дійшов висновку, що “позивачем не обґрунтовано належними доказами необхідності накладення арештів та заборони вчиняти певні дії відповідачами, їх рухоме та нерухоме майно, а також не доведено, що невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду” (цитата).

Нагадаємо, ІНГ Банк намагається відсудити в “Сумського НВО” 10 млн дол.

Крім того, ліквідатор “Всеукраїнського банку розвитку” подав низку позовів до ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" про стягнення заборгованості на суму близько 22 млн дол.

ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" пов’язують у т.ч. з Костянтином Григоришиним.

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами “Сумського НВО” вказані Володимир Лук’яненко (РФ) та Максим Марков (Болгарія).

Про спори Григоришина та Новинського довкола “Сумського НВО” - тут, тут, тут.

Про справи щодо банкрутства підконтрольних Григоришину підприємств “Запоріжтрансформатор” і “Луганське енергетичне об’єднання” - тут і тут.