Сбербанк подав позов до державної оборонної компанії "Артем" майже на 500 млн грн

Все про економіку та фінанси

22.10.2020 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/15913/20 за позовом Сбербанку до Державної акціонерної холдингової компанії “Артем” про стягнення заборгованості в розмірі 10,2 млн дол та 203,8 млн грн (у т.ч. пеня за прострочення заборгованості за тілом кредиту - 153,6 млн грн та пеня за прострочення сплати процентів за користування кредитом - 50,2 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, “дочка” російського держбанку свої позовні вимоги обгрунтовує “неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором про відкриття кредитної лінії № 01-В/14/62/КЛ-КБ від 20.01.2014 року, внаслідок чого у відповідача утворилася заборгованість перед позивачем за вказаним правочином” (цитата).

За даними держреєстру, засновником Державної акціонерної холдингової компанії “Артем” (ДАХК "Артем") є держконцерн “Укроборонпром”.

За інформацією ДАХК “Артем”, він є лідером в сфері виробництва авіаційних керованих ракет класу «повітря-повітря», автоматизованих комплексів для підготовки і технічного обслуговування авіаційних керованих засобів ураження, протитанкових керованих ракет, а також приладів та обладнання для авіаційних літальних апаратів.