Саакашвілі: Зеленський - за ПнВК, КиївСіті, СФР, реформу митниці та судів

Все про економіку та фінанси

Голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі після першого засідання ради у вівторок заявив, що президент Володимир Зеленський підтримав заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, пише “Інтерфакс-Україна”.

"Замість податку на прибуток, який абсолютно корупційний, упроваджується податок на виведений капітал - це підтримав президент Зеленський. І він сказав дуже чітко: жодних півзаходів і жодних половинчастих рішень - потрібно допомогти українській економіці", - сказав Саакашвілі на брифінгу.

За його словами, деякі представники уряду говорили, що "ми не можемо цього дозволити", тому пропонували половинчасті заходи, наприклад, у деяких областях.

"Потрібно брати ризики, щоб допомогти економіці, - дуже сподобалася концепція президента", - наголосив голова виконкому Нацради реформ.

Саакашвілі додав, що Нацрада реформ підтримала, в принципі, революційну реформу митниці, запропоновану Офісом простих рішень і результатів.

"Усі вантажі проходитимуть максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі. Замість 26-15-19 документів будуть лише два (інвойс і транспортний документ). Машини будуть розмитнюватися не за маніпуляцією вартістю, а за формулою: кубатура, код випуску тощо", - сказав він на брифінгу. - Буде усунено інститут "рішал", митних брокерів, і людина сама заповнюватиме митну декларацію"і.

Згідно з матеріалами, наявними в розпорядженні агентства, планується залишити на кордоні лише митників і прикордонників, а до "зеленого" й "червоного" коридорів додати "жовтий" і "синій" (пост-аудит).

Серед інших пропозицій - криміналізація контрабанди (від 3 до 5 років за звичайними товарами й до 7 років - за підакцизними), підвищення зарплат митників, мінімум людського чинника й автоматизація, уніфікація ставок мит.

Ще одним нововведенням у реформі є надання функцій глави митниці першому заступнику міністра фінансів, який взаємодіятиме з податковою службою.

М. Саакашвілі також зазначив, що В. Зеленський у рамках заходів з підтримки економіки країни прийняв чітке рішення про заміну всіх правоохоронних підрозділів, які займаються економічними злочинами, єдиним органом фінансових розслідувань і виступає з ініціативою створення КиївСіті - фінансового центру в столиці країни.

"Головним ворогом економічного прогресу України є правоохоронна система - СБУ, податкова міліція, ті підрозділи, які раніше працювали в Генеральній прокуратурі. Чітке тверде рішення президента привести (їх в) один орган - це має бути один маленький орган фінансових розслідувань", - сказав Саакашвілі.

За його словами, в країні відкрито 2,5 млн податкових проваджень, що робить її світовим рекордсменом із терору бізнесу.

"Решту економічних органів прибрати й дати можливість бізнесу нормально розвиватися без цього постійного податкового терору", - додав голова виконкому, наголосивши, що цю позицію глава держави заявив дуже радикально, і вона має бути виконана без жодних відмовок.

Щодо КиївСіті Саакашвілі уточнив, що йдеться про впровадження елементів міжнародного арбітражу та міжнародних законів. "Це ініціатива Зеленського, яка дасть змогу залучити в Україну десятки мільярдів нових інвестицій і створити багато робочих місць", - наголосив голова виконкому.

За його словами, на засіданні Нацради також було порушено питання інвестиційних нянь. "Ми, нарешті, побачимо цих нянь, які не виглядатимуть як красиві дівчата, а виглядатимуть, переважно, як чоловіки на кшталт нас з Олександром (заступник Саакашвілі Ольшанский)", - сказав Саакашвілі. Він уточнив, що інвестняні супроводжуватимуть інвестиції та зможуть вирішити проблеми бізнесу на рівні президента, прем`єр-міністра, глави його офісу та Націнвестради, щоб "забрати в місцевих рекетирів від держави можливість усе псувати й зупиняти".

Крім того, М. Саакашвілі зауважив, що В. Зеленський доручив у липні обговорити на засіданні Національної ради реформ “фундаментальну концепцію революційної судової реформи”.

"Президент доручив до наступного засідання Нацради реформ підготувати фундаментальну концепцію революційної судової реформи. Ні половинчастих заходів, ні півзаходів, президент чітко сказав: судова система... До наступної Нацради, яка відбудеться в липні", - заявив він журналістам за підсумками засідання Нацради реформ, що відбулося у вівторок у Києві.

Голова виконкому Нацради реформ додав, що влада має намір ввести концепцію, яка фундаментально відрізняється від нинішнього стану судової реформи в Україні.

"Це будуть не напівзаходи, не напівзаконни, не якісь внутрішні перестановки з одного місця на інше. Це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас у судовій системі", - сказав він.

При цьому Саакашвілі наголосив, що президент в цьому питанні "дуже радикально налаштований". "І навіть якщо потрібно провести через референдум, я думаю, президент на це піде. Навіть якщо буде опір у ВР, опір корумпованого судового корпусу, це свавілля має закінчитися", - наголосив він.