Саакашвілі: Зеленський - за підвищення норми дохідності старих активів обленерго

Все про економіку та фінанси

Глава виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі заявив, що 29 вересня Нацрада реформ під головуванням президента Володимира Зеленського підтримав підвищення з 3% до 6% норми дохідності на стару базу активів при введенні стимулюючого тарифоутворення (RAB-тарифи) для операторів системи передачі електроенергії, пише "БізнесЦензор".

"Пропонується зниження вартості приєднань до електромереж шляхом посилення інфраструктури електромереж енергорозподільчих компаній. А також шляхом перегляду параметрів повернення інвестицій на існуючі активи в стимулюючому тарифоутворенні для електромережних компаній. Пропонується встановити дохідність на рівні 6%", - повідомив Саакашвілі.

За його словами, це дозволить знизити плату за приєднання до енергомереж.

"Цю реформу Офіс простих рішень і результатів готував разом з підприємцями і урядом. Коли парламент проголосує за наші пропозиції, все буде набагато швидше і дешевше. Нацрада реформ підтримала одноголосно", - додав Саакашвілі.

Раніше в.о. міністра енергетики Ольга Буславец за підсумками засідання Ради реформ озвучила необхідність здешевлення вартості приєднання до електромереж як аргументу для перегляду затверджених Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), параметрів стимулюючого тарифоутворення.