ЄС готує план підтримки економіки на понад 1 трлн євро

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія на наступному тижні представить план відновлення економіки єврозони від пандемії обсягом понад 1 трильйона євро, що включає гранти і кредити, сказав віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, пише Reuters.

Домбровскіс привітав пропозицію, висунуту Німеччиною і Францією, про створення фонду економічного відновлення обсягом 500 млрд євро, але зазначив, що заходи Єврокомісії підуть ще далі.

"Ми прагнемо не збільшення потенціалу фінансування в межах сотень мільярдів, а скоріше до цифри, що перевищує трильйон євро, - сказав він. - Звичайно, в цьому випадку мова йде як про кредити, так і про гранти. Саме такий рівень амбіцій ми обговорюємо в контексті нашої пропозиції про інструмент відновлення".

Пропозиція Єврокомісії, що зв`язує фонд відновлення з черговим довгостроковим бюджетом ЄС на 2021-2027 роки, ляже в основу обговорення урядами всіх країн ЄС в червні.

За словами Домбровскіса, Єврокомісія вивчає можливість виділення частини із зазначених коштів вже в поточному році, проте це буде складно зробити з юридичної точки зору.

Дохідність держоблігацій країн південної Європи впала у вівторок у відповідь на пропозицію Німеччини і Франції про надання великих грантів. Такий захід може допомогти сильно постраждали південним країнам, включаючи Італію чи Іспанію, відновити свою економіку, при цьому уникнувши збільшення боргових ризиків.

Європейський центральний банк також привітав ідею масштабних грантів, сказавши, що це дозволить надати допомогу найбільш постраждалим країнам і продемонструвати солідарність.