Рябошапка - про Коломойського: давайте дотримуватися презумпції невинуватості

Все про економіку та фінанси

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка в ефірі ICTV таким чином прокоментував кримінальне провадження щодо операцій Приватбанку в період до націоналізації фінустанови:

“Щодо робити? Розслідувати. Розслідувати справу, намагатися розслідувати швидко і намагатися показувати суспільству результат. Якщо ця справа розслідувана і прокуратура зможе надати достатньо доказів винуватості в цій справі й повернути активи, то, очевидно, що ми не матимемо підстави говорити про якийсь реванш. Але знову ж таки ми не можемо наперед говорити, що хтось є винуватим чи хтось є невинуватий. Давайте будемо перебувати в межах закону і дотримуватися презумпції невинуватості”.

Нагадаємо, Офіс генпрокурора консолідував в одне кримінальне провадження всі “донаціоналізаційні” справи по Приватбанку, які раніше розслідували різні правоохоронні органи, та передав його на розслідування в НАБУ.

У листопаді Р. Рябошапка заявляв, що Генпрокуратура буде розслідувати провадження проти будь-кого, хто порушив закон, включаючи Коломойського та Ахметова.

"У цій країні немає жодної недоторканної особи. Ми маємо дуже сильну підтримку з боку президента та парламенту. Я маю право притягнути до відповідальності будь-кого, хто порушив закон, навіть Коломойського, навіть Ахметова та будь-якого іншого олігарха. Будь-хто може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, якщо він вчинив злочин, і є докази цього", - зазначав тоді Р. Рябошапка.

За словами генпрокурора, існує політична воля для розкриття найбільших злочинів, але "не варто очікувати дива". Генпрокуратура не винесе підозри олігархам вже зараз.

"У нас є вся потрібна нам політична воля, але для того, щоб розслідувати справи дуже впливових людей, потрібен ще один компонент — професійні потужності прокуратури. Іноді в держави не вистачає потужностей, щоб переслідувати надвпливових людей. Вони контролюють медіа та цілі галузі економіки. Вони можуть досить ефективно протистояти державі. Ми розбудовуємо наші потужності, але розуміємо, що рівень довіри до прокуратури зараз дуже низький", — заявив у листопаді Р. Рябошапка.

"Це процес еволюції. Я не можу діяти революційно, борючись проти наймогутнішої людини в країні", - сказав Рябошапка відповідаючи на питання журналіста - чи може громадськість очікувати, що Коломойського чи когось з йому подібних олігархів буде притягнуто до кримінальної відповідальності.