Розрахунковий центр запустив "репо з контролем ризиків"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомляє, що Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках запустив нову послугу для ринку капіталів – "репо з контролем ризиків".

"Репо з контролем ризиків" – сервіс грошового ринку, де Розрахунковий центр виконує функцію центрального контрагента, який контролює гарантійне забезпечення учасників клірингу (створене за рахунок грошових коштів та цінних паперів) та гарантує або виконання зобов’язань за укладеними договорами репо, або сплату штрафу добросовісній стороні.

За оцінками НБУ, запровадження цього сервісу дозволить банкам розширити перелік фактичних контрагентів. Це збільшить ліквідність ринку ОВДП та розширить можливості з рефінансування ОВДП у портфелях інвесторів. Крім того, використання центрального контрагента розширить можливості з нетингу угод, укладених з різними контрагентами, та зменшить потребу учасників ринку в ліквідності.

Як зазначається, новий продукт Розрахункового центру розроблявся у співпраці з Нацбанком та за активної підтримки учасників ринку. Запуск відбувся 21 січня. За перший день було укладено угод на 3,8 млн грн з використанням сервісу "репо з контролем ризиків".

Національний банк України є акціонером Розрахункового центру (у володінні НБУ понад 80% акцій РЦ).