Розмитнення "євроблях" - не дорожче 1000 євро: у ВР підготували законопроекти

Все про економіку та фінанси

21 січня комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання у режимі відеоконференції заслухав інформацію щодо доопрацьованих редакцій законопроектів «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об`єктом оподаткування якими є транспортні засоби», підготовлених на виконання рішення комітету від 9 листопада, прийнятого за результатами розгляду законопроектів № 3706, 2345, 2632, 3539, 3704, 3704-1, 3093, 2342, повідомляє прес-служба парламенту.

Як зазначається, згадані два законопроекти стосуються всіх транспортних засобів, які в’їхали на територію України до кінця 2020 року з порушеннями митних правил.

«У прикінцевих положеннях законопроекту ми пропонуємо кошти, отримані від розмитнення транспортних засобів, у повному обсязі направити на вакцинацію українців від коронавірусної інфекції, доплату медикам, придбання обладнання тощо», - сказав доповідач, додавши, що у проекті встановлено, що автомобілі мають бути розмитнені протягом 180 днів за ставкою оподаткування, яка не перевищує одну тисячу євро.

В обговоренні взяла участь заступник міністра фінансів Світлана Воробей, яка висловила застереження стосовно поширення пропонованих норм, окрім легкових автомобілів, на автобуси та вантажні автомобілі, а також поширення пільг на більш тривалий період, чим передбачалося попередніми розрахунками. Вона також звернула увагу на ряд технічних зауважень, зокрема, вважає неприпустимою відміну оцінки вартості транспортних засобів і необхідним обмеження віку автомобілів, які ввозяться. Заступник міністра запропонувала ввести ставки оподаткування на тому ж рівні, які діяли під час пільгового періоду.

 

Комітет підтримав доопрацьовані редакції проектів законів «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об`єктом оподаткування якими є транспортні засоби» та доручив членам Комітету зареєструвати їх і внести на розгляд Верховної Ради.

Також комітет рекомендував Верховній Раді включити дані проекти законів до порядку денного і за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.