Рожкова: Коломойський не зможе стати співвласником Приватбанку, це нереально

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для “Економічної правди” назвала “нереалістичним сценарієм” озвучений Ігорем Коломойським варіант, щоб держава та “приватівці” спільно володіли Приватбанком.

"Якщо ґрунтуватися на законі, то це неможливо. У законі чорним по білому написано: колишні власники не можуть виставляти претензії до нового власника і претендувати на повернення їм акцій.

Виплату компенсації, про яку згадував Ігор Валерійович, закон допускає в тому випадку, якщо вони доведуть, що зазнали шкоди і зможуть це обґрунтувати.

Ми зробили стрес-тест і оцінку активів банку в 2015 році. У чому різниця між стрес-тестом і оцінкою активів? Активи ми оцінюємо за станом на зараз, а стрес-тест - це більш forward-looking, він спрямований на майбутнє. За підсумками оцінки активів банк мав негативний капітал. Де тут завдана шкода?”, - зазначила К. Рожкова.

Вона наголосила, що оцінка активів Приватбанку перед його націоналізацією здійснювалася на підставі чинних на той час інструкцій та положень НБУ.

“Це підміна фактів. Суд теж говорить: ви оцінили капітал банку за положення, якого не існувало. Це не правда. Ми оцінили за чинним, а на додаток проаналізували, що після вступу в силу нових правил потреба в додатковому капіталі також збережеться”, - додала перший заступник глави Нацбанку.

Окремо К. Рожкова підкреслила, що “Приватбанк не можна ліквідувати або обанкротити”. “Націоналізація - це було вимушене рішення, зумовлене лише тим, що в цього банку була величезна нестача капіталу”, - резюмувала чільний представник НБУ.