Рожкова каже, що урізання її повноважень "не відповідає світовим практикам"

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що разом з заступником глави Нацбанку Дмитром Сологубом не підтримала рішення правління НБУ про перерозподіл повноважень членів правління, внаслідок чого вона втратила кураторство над напрямком банківського нагляду.

К. Рожкова на своїй сторінці у Facebook написала, що “такий підхід не відповідає кращим світовим практикам”, “руйнує колегіальність та створює загрози для прийняття Національним банком по-справжньому неупереджених рішень”, “не відповідає принципам незалежності, які були закладені в основу трансформації Національного банку у 2014-2015 роках” (цитати).

“Це той випадок, коли нестерпна жага до інновацій не зважає на світові практики. Оновлена команда хоче зробити щось зовсім нове і нетрадиційне. <...> Продовжуємо працювати”, - додала К. Рожкова.

Раніше повідомлялося, що МВФ детально поінформований про ситуацію довкола НБУ, але ніяких "різких рухів" з боку кредитора очікувати не варто, оскільки для МВФ важливі не стільки персоналії, скільки те, щоб політика регулятора не змінювалася. Цей принцип озвучувався чиновниками в т.ч. перед зміною міністра фінансів і уряду.

Водночас постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час конфлікту довкола доган К. Рожковій і Д. Сологубу заявляв, що забезпечення відповідальності правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління НБУ, які були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ.

У свою чергу НБУ публічно підкреслював, що його безумовним пріоритетом залишається "дотримання засад управління, розроблених за підтримки Міжнародного валютного фонду" (цитата).